Star-filled Created with Sketch.

Užiť si komfort naplno

Interzum 2019 v našom podaní sa niesol v duchu osobnej starostlivosti a perfektného servisu. Presvedčte sa sami.

Užiť si komfort naplno

Aby aj návštevníci stánku na Interzume zažili, čo je to prvotriedna starostlivosť, ponúkol aj dizajnový stánok príjemné pohodlie, dostatok odborníkov a dobré čerstvé jedlo a pitie pripravované priamo na mieste.

Bez perfektnej hrany by nábytok nikdy nebol dokonalý. Len kvalitná, bezchybne farebne zladená hrana s rovnakou povrchovou štruktúrou ako doska totiž zaistí perfektný vzhľad novej kuchyne či iných kusov nábytku. Prípadne možno odvážne kombinovať farebné hrany s najrôznejšími dekormi dosiek. Náš stánok dokonca ponúkol kombináciu prírodných brezových dosiek s farebnou škálou ABS hrán. Tento dizajnový prvok nešlo prehliadnuť a stal sa častým foto-terčom návštevníkov Interzumu.

ktoré sme pre vás pozbierali na veľtrhoch Interzum a Ligna:

Rozšírená realita, ktorú už poznáme z montáže kovania, sa začína vyvíjať aj pre ovládanie strojov. Ide napríklad o okuliare, prostredníctvom ktorých môže obsluha rýchlejšie, bezpečnejšie a presnejšie ovládať daný stroj - trebárs umiestniť prvky v stroji, zmerať ich, hľadať a riešiť problémy apod.

Trend v lamino-doskách, ktoré pôsobia na viac zmyslov, teda nielen na oči. Týka sa to najmä pocitu hmatu, ale aj priestorovej akustiky a pohody vo všeobecnosti.

Snaha výrobcov strojov o čo najväčšiu robotizáciu výroby od narezania po olepenie bez zásahu ľudskej ruky (napr. automatické nastavenie strojov podľa technologických parametrov od výrobcu materiálu). Zrejmá je snaha o napojenie stroja priamo na výkresovú dokumentáciu/BIM systém. Väčšina veľkých výrobcov strojov koketuje s myšlienkou vytvoriť takto v podstate kompletný výrobný uzol.

Digitalizovaná organizácia hrán vo výrobe.

Digitálnou tlačou sa zaoberá čoraz viac firiem, stále však existuje veľké množstvo otázok, napr. stabilita výroby, použité atramenty (UV vs. vodná báza), farebný systém - CMYK vs. iný (napr. hexachrom / priame farby).

Kolekcie výrobcov LDTD budú do budúcna stále pestrejšie a zároveň fragmentovanejšie, ako v dekoroch, tak aj v štruktúre.

PUR trend, a to najmä Low Emission produkty (nahrádzanie MDI za TDI, zníženie obsahu MDI).

PUR lepidlá sú stále väčšia téma. Začína sa vyvíjať systém pre prefarbovanie PUR lepidla počas olepenia. Aj my v Hranipex sa do tohto vývojového smeru aktívne zapájame.

Väčší dôraz na odolnosť lepidiel, čo môže spôsobiť nárast PO a APAO lepidiel.

Trend výrobkov so známkou Bio, Eko, bez formaldehydu, skrátka „zelený trend“ lepidiel.