Aktuality

Dotyk luxusu v kuchyni

Aj v roku 2016 je priestor kuchyne srdcom domácnosti. Čo si budeme hovoriť, láska prechádza žalúdkom a ani výživový poradcovia nedajú dopustiť na domáce pokrmy z kvalitných surovín, naviac s láskou pripravené. Kuchyňa je nie len prostredím pre vytváranie gastronomických lahôdok, ale často je aj súčasťou celého hlavného obytného priestoru a jeho designu.

Detský nábytok: masív, alebo lamino?

Rozmýšľate, ako zariadiť izbu pre svoje malé batoľa? Aj keď eště nechodí, napriek tomu dokáže spoľahlivo objaviť všetky zákútia celého bytu a spraviť dôkladnú skúšku odolnosti nábytku.

Vaše priania sú pre nás motiváciou

Hrany. Hrany. Hrany. Presne toto by vás ako prvé napadlo pri návšteve nášho centrálneho skladu v Komoroviciach. Nenechajte sa však mýliť jednotvárnosťou slova hrany, ktorá vystihuje hlavný produkt výrobného programu Hranipexu. Pre nás predstavujú hrany celý svet, sú naším mottom, s nasadením ich vyrábame, staráme sa o nich a vyvíjame ich. Sú aj hnacím motorom našej snahy byť vo svojom obore na špičke a splniť prianie každého zákazníka. Sortiment našich hrán je tiež nadmieru bohatý.

Kreativita detí je najlepšou inšpiráciou pre výrobcov nábytku

Všetci vieme, aké dokážu byť deti hravé a akú majú fantáziu. Prostredie, v ktorom vyrastajú, by tomu malo zodpovedať a malo by ich kreativitu čo najviac podporovať.

Dnes sme pre vás vybrali výrobky niekoľkých tvorcov, ktorí sa pokúsili maximálne priblížiť detským prianiam a potrebám.

Porovnanie top 10 dizajnových nábytkových trendov 2015 – 2016

Prelom roka so sebou každoročne prináša bilancovanie a očakávanie, čo prinesie nadchádzajúce obdobie. Nasledujúce porovnanie predstaví, ktoré trendy pretrvajú a ktoré odvanie vietor a stanú sa minulosťou.

Dizajnové tipy: Dizajn drevených svietidiel dodá hrejivý nádych každému interiéru

Dnes vám prinášame inšpiráciu na svietidlá, v ktorých výrobe hrá hlavnú rolu drevo. Dizajnové svietidlá prinášajú do interiéru klasický materiál v menej tradičnom poňatí. Nechajte sa inšpirovať…

Dizajnové tipy: Hravé hojdačky sú v trende

V modernom interiéri sa začínajú presadzovať i hravé prvky v štýlovom a originálnom vyhotovení. I triezvy minimalistický dizajn s nápadom môže priniesť svieži závan čerstvého vzduchu do nábytkárskeho priemyslu. Z chystanej série článkov o dizajnovom nábytku a trendoch prinášame prvý diel, v ktorom sa budeme venovať zaujímavému, tradične netradičnému sedeniu – hojdačke!

Copperfieldovo majstrovstvo optického klamu

Ako v dnešnej dobe plnej rozmanitostí ešte prekvapiť a vzbudiť záujem? Pri výbere nábytku usiluje náročný zákazník nielen o prvotriednu kvalitu, ale aj o jedinečnosť a možnosť sebavyjadrenia.

Pohľad z vtáčej perspektívy

Pri mnohých problémoch stačí, ak sa na ne pozrieme z iného uhla, a objaví sa riešenie. I názor sa v závislosti od posúdenia z rôznych strán môže zmeniť. Pri pohľade od úpätia sa hory zdajú byť ešte vyššie a vrcholky vzdialenejšie. Naopak, tvrdí sa, že z vtáčej perspektívy vyzerá svet opäť celkom inak a môžeme ho hodnotiť s nadhľadom.

Jesenný veľtrhový zber

V jesennom čase poľnohospodári i záhradníci zberajú plody svojej celoročnej práce a spriadajú plány na nadchádzajúcu sezónu. Mnoho zhodných parametrov vykazujú i veľtrhy, ktoré sa v hojnom počte konajú práve v jesenných mesiacoch. Tak na lokálnej, ako aj na medzinárodnej úrovni sa hodnotí končiaca sa sezóna, vo výstavných stánkoch sa stretávajú dlhoroční i noví potenciálni obchodní partneri. Zároveň sa vystavovatelia predháňajú v prezentácii noviniek, trendov a plánov na ďalší rok.