Objednávajte v e-shope až do 15:00. Pokiaľ bude zásielka do 50 kg, pošleme k vám tovar ešte v ten deň.

Má to len jedno najlepšie riešenie

My v Hranipex-e máme radi detail. Vieme síce, že pre vás stolárov nie je hrana niečo, čo by vám nedalo spať (a ak áno, potom je už zrejme na ceste k vám jeden z našich odborníkov, aby s vami proces olepovania hrán doladil), ale tiež vieme, že keď tento detail nefunguje, celá dielňa sa zastaví. Posledných 25 rokov pracujeme na tom, aby sa to nestalo. A sme v tom naozaj dobrí.

Nikdy od nás nie ste ďalej ako 24 hodín

Aby to u vás v dielni pri olepovaní hrán zakaždým klaplo, pripravili sme hranu pre každú z tisícov dosiek od 85 svetových výrobcov. V momente, kedy si po náročnom zvažovaní vyberiete materiál pre svoj ďalší projekt, už presne vieme, ako a čím ho olepiť. A že to bude najneskôr zajtra.

Ako to? Pretože najväčšiu plochu našej továrne zaberá obrovský sklad. Odtiaľ to k vám nie je nikdy ďalej než 24 hodín, nech ste kdekoľvek.

Nenájdete rozdiel. Len hotovú prácu

Pýtate sa, prečo práve Hranipex? Nie sme jediní, kto vyrába nábytkové hrany. Dokonca ani tí najväčší. Ale sme tí, ktorí venovali najviac pozornosti jednej kľúčové veci - zhode.

Pretože to je koniec koncov ten moment, ktorý rozhoduje o tom, ako vám práca pôjde od ruky. Keď si vyberiete dosku a my vám hneď podáme jednu z našich 1660 hrán, ktorá k nej padne ako uliata, všetko ide, ako má.

Aby všetko sedelo, ako má, overili sme zhodu dosiek a hrán okrem iného spoločne s Kronospanom. Stali sme sa tak ich autorizovanými partnermi pre kolekciu dosiek Kronospan Global. Za zhodu ručíme obaja - my i Kronospan.

U zhody ale nejde len o farbu a štruktúru dekoru. Premýšľame o nej aj tam, kde by ste to nečakali. Nedávno sme na hrany Hranipex pridali vrstvu, ktorá zaistí, že budú vyzerať rovnako ako dekor dosky, nech si na ne posvietite čímkoľvek. Riešime tak problém metametrie. Možno to poznáte. Vyberiete farbu dosky na dennom svetle, potom ju skontrolujete pod žiarivkou v dielni, a tu zrazu vyzerá inak. To vás teraz už nezaskočí. Ani vašich zákazníkov.

Sme z jedného cesta. Chceme skvelý nábytok. Ako vy.

Ste stolár. A to niečo znamená. Vaša práca robí vaše meno. A ako u každého poctivého remesla, aj v stolárčine sa láme chleba na kvalite. Keď začnete robiť kompromisy v kvalite, strácate hrdosť i radosť z práce. Preto ich nerobíte. Nevypláca sa to. Nikomu. My v Hranipexe to vidíme rovnako.

Väčšina nášho sortimentu je dnes z ABS. ABS je záruka, že hrany vášho nábytku vydržia každý škrabanec a ťukanec, ktorý život prinesie. Nerozhodí ich striedanie teplôt ani vysoká vlhkosť. Vašich zákazníkov možno bude zaujímať aj to, že ABS sa veľmi ľahko recykluje a nezanecháva stopu na životnom prostredí.

S ohľadom na kvalitu sú dnes európskym štandardom hrany s hrúbkou 1 mm. Tam, kde potrebujete ostro zakončiť dosku, je to jasná voľba. Sú dostatočne pružné a ohybné, ale zároveň dosť kvalitné vo všetkom, čo od dobrých hrán očakávate. Nekopírujú povrch odrezanej dosky a nepôsobia tak vyblednuto ako 0,5 mm hrany. Vďaka tomu môžete byť aj u hrán nekompromisný.

Ak je v dnešnom nábytku nejaký materiál, ktorý je na detaily naozaj citlivý, potom sú to dosky s vysokým leskom. My v Hranipex-e sme sa preto zapojili do prípravy kolekcie lesklých dosiek Senosan High Gloss Acrylic. Spoločne so Senosanom sme vytvorili dosku a hranu z rovnakého materiálu. Sú jedno a to isté, takže získate povrch, ktorý pôsobí jednotne a kompaktne do posledného detailu. Ako by bol zo skla alebo leštenej ocele.

Urobte to raz. Na prvýkrát. Na istotu.

Keď hovoríme o detaile, všimnite si, ako funguje psychologicky. Keď je dobre vyriešený, skoro ho nevnímate. Ale chyba, hoci aj tá najmenšia, je pre oči ako magnet. Vždy k nej skĺznu.

Možno sme v Hranipex-e detailom trochu posadnutí. Pravda, nábytková hrana nie je let na Mars. Dokonca to ani nie je niečo, čo by riešili vaši zákazníci. Ale práve pre túto samozrejmosť sme tu. Aby samozrejmosťou bola a zostala. Aby ste sa mohli sústrediť na to, čo robíte najlepšie. Na svoje remeslo.